Таврійський християнський інститут — вищий духовний навчальний заклад євангельського напрямку, що готує практичних служителів для поширення Царства Божого.

Ідея створення в місті Херсоні — обласному центрі на півдні України — християнського навчального закладу виникла в середині 90-х років. Вона народилася з усвідомлення гострої потреби в освічених і всебічно розвинених служителів помісних церков. Восени 1996 року почала роботу ініціативна група по створенню інституту, а менш ніж через рік, в серпні 1997, він вже був офіційно зареєстрований. Засновником ТХИ стало Об’єднання церков євангельських християн-баптистів Херсонської області. Інститут почав з двох програм стаціонарного навчання — «Християнська освіта» і «Християнське керівництво». Через два роки відкрилося і очно-заочне відділення. У 1999 році ТХИ став повним членом Євро-Азіатської Акредитаційної асоціації євангельських навчальних закладів. З 2004 дві програми: «Бакалавр християнської освіти» стаціонар і «Бакалавр християнського керівництва» очно — заочно, отримали статус кандидата акредитації. У червні 2000 р перші випускники отримали ступінь бакалавра служіння.

Сьогодні під своїм крилом Таврійський Християнський Інститут об’єднує 102-х студентів п’яти різних євангельських деномінацій. Це велика християнська сім’я, що складається з людей, різних за віком, темпераментом, вихованню і інтересам, але об’єднаних спільною метою ефективного служіння Христу. Тут навчаються і пастори церков, і місіонери, і благовісники, і лідери інших служінь, і просто молодь, яка прийняла рішення присвятити себе цілком Господу і відчуває необхідність хорошої підготовки для цього.

ТХИ не є навчальним закладом лише місцевого значення. Тут проходять навчання брати і сестри з Херсонської, Миколаївської, Кіровоградської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Житомирської, Вінницької, Київської областей, Криму, а також з Узбекистану, Каракалпакії і далекого Сибіру.

Сьогодні ТХИ — це живий доказ реальності межденомінаціонного співпраці християн, а також вагомий аргумент на користь ідеї про необхідність освіти для лідерів церкви.

Ми віримо, що Господь призначив Україні стати «кузнею кадрів» для зростання Його Царства в країнах СНД і Далекого Зарубіжжя і що важливу роль в здійсненні цього плану Він відвів ТХИ.