18 листопада
Викладачі інституту долучилися до наукового заходу
18 листопада викладачі Таврійського християнського інституту взяли участь у проведені круглого столу «Філософсько-світоглядний вимір сучасності: міжгалузеві диспути», приуроченого до Всесвітнього дня філософії. Круглий стіл відбувся на базі Херсонського державного університету, а ТХІ виступив у ролі одного з організаторів заходу.
З тематичними доповідями від Таврійського християнського інституту виступили Недзельський Костянтин Казимирович, – завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат філософських наук, професор богослов’я (тема доповіді «Філософія та богословська освіта в Україні») та Марюхно Віталій Валерійович, – старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін (тема доповіді «Сучасні виклики українського богослов’я»).
Також доповідачами круглого столу виступили науковці Інституту вищої освіти НАПН України, Херсонського державного університету, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та інших закладів вищої освіти.
Організатори та учасники круглого столу домовилися про проведення у 2022 році наукової конференції з нагоди Всесвітнього дня філософії у розширеному форматі.
18 листопада
Укладено договір про співпрацю з Міжнародним інститутом ТСМ
У межах робочого візиту до США ректор Таврійського християнського інституту Валентин Синій та ректор Міжнародного інституту ТСМ Тоні Твіст заключили договір про співпрацю у сфері освіти та науки.
Керівники навчальних закладів позитивно оцінили досвід попередньої діяльності навчальних закладів та домовилися співпрацювати у сфері логістики, вільного доступу до бібліотечних ресурсів, залучення викладачів до викладання та проведення навчальних занять, богословського діалогу, підтримки студентів у проведені досліджень, богословських дискусій та реалізації академічної мобільності викладачів і студентів.
Зокрема, досягнуто домовленості про відвідування студентами ТХІ Міжнародного інституту ТСМ влітку 2022 року для поглиблення знань у сфері богословської освіти та науки.
На даний час ТСМ здійснює навчання за акредитованими програмами: сертифікована (40 ECTS), магістерська програма практичного служіння (80 ECTS) та магістерська програма з богослов’я (125 ECTS).
Договір про співпрацю з ТСМ укладено строком на 4 роки.
11 листопада
Удосконалення освітньої діяльності обговорили на Раді опікунів
11 листопада на базі Таврійського християнського інституту відбулося осіннє засідання Ради опікунів – вищого органу управління навчальним закладом. Під час засідання ректор ТХІ Валентин Синій прозвітував про діяльність навчального закладу у 2020/21 навчальному році, початок навчання у поточному навчальному році та окреслив ключові напрями подальшого розвитку інституту.
Також на засіданні Ради опікунів розглянуто питання щодо відкриття нових спеціальностей, створення підрозділу для роботи з іноземними громадянами, удосконалення навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення інституту та ряд інших важливих питань, що стосуються функціонування навчального закладу.
Наприкінці засідання Рада опікунів розглянула кандидатури нових членів до свого складу, які мають бути затвердженні під час весняного засідання Ради у 2022 році.
9 листопада
Участь у міні-конференції з менторства
У період з 5 по 8 листопада команда Таврійського християнського інституту (керівництво, викладачі та студенти) взяла участь у міні-конференції з менторства, що цього року проходила у Харкові.
Протягом 4 днів насичена програма конференції з глибоким аналітичним матеріалом була репрезентована Віталієм Сорокуном (доктор служіння, кандидат юридичних наук) та Джонатаном Бьорнемом.
Фахівці детально розкрили тему менторства у сучасному християнському житті суспільства, визначивши ключовими аспектами у цій діяльності особисті взаємовідносини з Богом, діяльність малих груп, спільне церковне богослужіння та учнівство.
1 листопада
Відкрито реєстрацію для проходження онлайн-курсу «Вступ до богослов'я»
Таврійський християнський інститут у партнерстві з Міжнародною освітньою мережею Horizon оголошує набір групи для проходження онлайн-курсу «Вступ до богослов’я».
Курс передбачає огляд підходів до християнського богослов’я та богословського дослідження. Слухачі курсу також вивчатимуть різні аспекти Божого характеру та способи, якими Господь відкриває Себе людині. Завдяки різноманітним навчальним завданням, усі учасники зможуть ознайомитися з біблійним, історичним та систематичним богослов’ям й застосовувати отримані знання для поглиблення пізнання Бога.
Розрахунковий час для проходження онлайн-курсу становить 6-8 годин на тиждень протягом 8 тижнів. Курс викладатиметься з 29 листопада 2021 року по 23 січня 2022 року.
Зареєструватися на курс можна до 26 листопада за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1OeNOY4X2RuQrf-z8vOXhQkNdlsIPyt0hYeThaul1MT4/viewform?edit_requested=true
Додаткову інформацію можна отримати за тел. +380500419790 (Олена Козинець).
15 жовтня
Увага! Тимчасовий перехід на дистанційне навчання!
У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації у м. Херсоні та встановленням на території Херсонської області «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19, у період з 18 по 29 жовтня 2021 року освітній процес у Таврійському християнському інституті здійснюватиметься з використанням технологій дистанційного навчання.
Нагадуємо, що студенти, які проживають у гуртожитку інституту, можуть продовжувати проживати у ньому. Усім, хто потребує додаткових технічних засобів навчання, прохання звернутися до куратора академічної групи.
Усі додаткові роз’яснення щодо реалізації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання Ви можете отримати в навчальному відділі інституту.
13 жовтня
Вітаємо з Днем захисників та захисниць України!
З нагоди державного свята, вітаємо наших захисників та захисниць і висловлюємо слова великої вдячності за Вашу мужність та відвагу. Бажаємо всім міцного здоров’я та мирного неба, а тим, хто сьогодні знаходиться на передовій, – здоровими та усміхненими повернутися до своїх родин.
З молитвами про Вас та мир в Україні.
Ректорат та професорсько-викладацький склад ТХІ
1 жовтня
Відбулося чергове засідання вченої ради
01 жовтня відбулося чергове засідання вченої ради інституту, на якому розглянуто ключові питання забезпечення належного функціонування ЗВО.
Зокрема, обговорено питання щодо удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, налагодження процесів та процедур участі студентів та викладачів у програмах міжнародної академічної мобільності, формування м’яких навичок у процесі реалізації освітньо-професійної програми, підвищення публікаційної та наукової активності студентів бакалаврату.
За наслідками розгляду зазначених питань прийнято ряд управлінських рішень. Зокрема, за кожним студентом 3 курсу бакалаврської програми було закріплено наукового керівника, який сприятиме реалізації наукових інтересів студента, доручено розпочати роботу щодо реалізації програми міжнародної академічної мобільності з TCM у 2022 році.
Крім іншого на засідання вченої ради продовжено розгляд питання щодо відкриття нової спеціальності, створення структурного підрозділу для навчання іноземців та осіб без громадянства.
30 вересня
Відбулося навчання з академічної доброчесності
30 вересня для студентів 1 та 3 курсів ОП «Богослов’я», викладачів інституту проведено навчання з питань дотримання принципів академічної доброчесності в освітньому процесі. Лекторами даного заходу виступили науковиці Ольга Романенко з Київського національного торговельно-економічного університету та Тея Мунджишвілі з Тбіліського державного університету імені Івана Джавахішвілі.
Під час зустрічі Ольга Романенко детально зупинилася на поясненні актуальності такого сталого в європейському освітньому просторі поняття як «академічна доброчесність», розкрила ключові принципи академічної доброчесності, зміст та види академічного плагіату. Окремо пані Ольга зупинилася на питанні відповідальності ЗВО, викладачів та студентів за порушення принципів та норм у сфері академічної доброчесності.
У свою чергу, Тея Мунджишвілі охарактеризувала досвід впровадження в освітню систему Грузії ключових елементів та процедур дотримання академічної доброчесності. Також у її виступі наведено досвід країн Західної Європи у питанні попередження, виявлення та притягнення до відповідальності за порушення принципів академічної доброчесності.
Наприкінці навчання студенти та викладачі мали змогу поставити найактуальніші питання та отримати відповіді від представниць наукової спільноти.
14 вересня
Відбулися урочистості з нагоди початку нового навчального року
14 вересня у Таврійському християнському інституті відбулися урочистості з нагоди початку нового навчального року. Цього року ряди першокурсників інституту поповнилися 10 яскравими особистостями.
«Для нас це велика честь та відповідальність, адже ми не просто навчаємо студентів, не лише створюємо умови для набуття ними компетентностей та навичок, а стаємо для них друзями та менторами на наступні 4 роки», – зазначив ректор інституту Валентин Синій.
Під час урочистої частини заходу ректор представив команду проректорів, науково-педагогічних працівників та керівників різних структурних підрозділів інституту. Після цього з вітальними словами до студентів звернулися друзі інституту, серед яких було чимало випускників попередніх років, представників роботодавців та християнських служителів нашої області.
Завершилися урочистості святковим фуршетом та неформальним спілкуванням викладачів, студентів та їхніх батьків на набережній інституту.
А вже завтра для наших студентів розпочнуться аудиторні заняття!
10 вересня
Проведено засідання навчального відділу
10 вересня відбулося підсумкове засідання навчального відділу Таврійського християнського інституту, присвячене початку освітнього процесу, який у поточному навчальному році розпочинається для студентів І курсу 15 вересня 2021 року.
На засіданні проректор із загальних питань Леонід Мацейка доповів про стан поселення студентів до гуртожитку інституту, оформлення читацьких квитків до бібліотеки, організацію харчування, безкоштовного та безперебійного доступу до мережі Інтернет та проведення інструктажів з техніки безпеки.
Проректор з навчально-виховної роботи Олег Деркаченко доповів присутнім про повну готовність навчального відділу до організації освітнього процесу. У своєму виступі проректор акцентував увагу викладацького складу на збережені у Таврійському християнському інституті принципів студентоцентрованого підходу у побудові освітнього простору, впровадженні під час реалізації освітніх компонентів програми принципів академічної доброчесності та формування м’яких навичок у студентів.
У свою чергу завідувачі предметних кафедр Костянтин Недзельський та Надія Ружина доповіли про завершення процесу розміщення оновлених робочих програм з усіх навчальних дисциплін на офіційному веб-сайті ТХІ. Таким чином, усі стейкхолдери, роботодавці та зацікавлені особи мають можливість їх вільного перегляду, що є складовою політики прозорості та публічності інституту.