Офіційне комюніке, прийняте учасниками консультації «Богословська освіта після Бучі» (15-19 серпня 2022, Київ, Україна)

Офіційне комюніке, прийняте учасниками консультації «Богословська освіта після Бучі» (15-19 серпня 2022, Київ, Україна)

Ми, представники Східноєвропейського інституту теології (Львів, Україна), Кременчуцької євангельської семінарії (Кременчук, Україна), Одеської богословської семінарії (Одеса, Україна), Таврійського християнського інституту (Херсон, Україна), Української євангельської теологічної семінарії (Київ, Україна), університету «Дивітія Грація» (Кишинів, Молдова) та Закарпатського християнського інституту (Хуст, Україна), разом з нашими міжнародними партнерами Overseas Council-United World Mission, ScholarLeaders Int., та Langham Partnership зібралися 15-19 серпня в Києві для консультації «Богословська освіта після Бучі».
Буча була квітучим містом-супутником біля Києва. Разом з Ірпенем та Гостомелем воно перетворилось на поле бою протягом перших тижнів вторгнення. Жителі цих міст стикнулися з безпрецедентним рівнем насилля, включно з масовими розстрілами цивільних, зґвалтуваннями, пограбуваннями та знищенням приватної власності. Для нас Буча символізує воєнні злочини і безглузду жорстокість щодо цивільних. Відвідування Ірпеня, Бучі і Гостомеля під час консультації стало одним зі знакових моментів. Ми бачили шрами, залишені війною в цих містах, ми також споглядали повільний процес відновлення. Саме тому для нас Буча – це знак стійкості і надії. Говорячи про богословську освіту після Бучі, ми хочемо наголосити на утворенні нового контексту, в якому опинилися наші заклади богословської освіти. Ми бажаємо бути інструментами Божого Царства в цьому новому контексті.
Наша консультація пройшла в дусі відкритості, щирості, смирення, взаємної поваги і вразливості. Головна мета консультації – обговорити цей новоутворений контекст богословської освіти у Східній Європі та Центральній Азії. Ми також планували окреслити контури майбутнього партнерства в богословській освіті в нашому регіоні та намітити наступні кроки в найближчому майбутньому.
Під час консультації ми ділилися своїм досвідом війни, розповідали про травми, біль, глибоку надію та прагнення до відновлення справедливого миру. Ми говорили про нові шляхи, якими наші заклади служать потребам Церкви та суспільства при активній допомозі наших міжнародних партнерів. Ми обговорювали нові проблеми і виклики, спричинені війною. Зокрема, ми занепокоєні призупиненням нормальних академічних процесів та підбадьорені їх повільним відновленням. Ми стурбовані зниженням кількості абітурієнтів через хвилі біженців та внутрішньо переміщених осіб. Ми обговорювали, як справлятися з виснаженням викладачів та керівництва і роздумували про те, як допомогти їм повертатися від участі в гуманітарних проектах до їх покликання бути освітянами у сфері богословської освіти. Ми також обговорювали можливі шляхи партнерства в богословській освіті в регіоні.
Ми вирішили продовжувати працювати задля розвитку богословської освіти в нашій частині світу задля Божого Царства та потреб ближніх. Саме тому ми погодились організувати декілька наступних стратегічних зустрічей, щоб рухатися далі в цій сфері:
• 5 жовтня 2022 – консультаційна зустріч (онлайн) представників семінарій з України, Молдови і країн Балтії разом з деякими міжнародними партнерами для обговорення ідей і наступних кроків задля утворення нового міжнародного богословського освітнього альянсу в регіоні
• 25 жовтня 2022 – установча зустріч представників нового богословського освітнього альянсу і утворення декількох робочих груп задля розробки структури альянсу
• 5-10 грудня 2022 – друга консультація «Богословська освіта після Бучі»
До 5 жовтня ми поширимо додаткову інформацію і ідеї стосовно консультативної та установчої зустрічей. Якщо у вас з’явилися додаткові питання, надсилайте їх за адресою eastpartnership4te@gmail.com.
Мир вам, Учасники консультації «Богословська освіта після Бучі».