Ректор Таврійського християнського інституту Валентин Синій став гостем чергового випуску християнської телепередачі «Мир Вам!» на місцевому телеканалі РАІ. Темою випуску стала історія американського адмірала Джима Стокдейла, який під час війни у В’єтнамі перебував у таборі для військовополонених (у період з 1965 по 1973 рр.).

 

«Джим Стокдейл – був чоловіком надії. Він говорив, що саме надія допомогла йому вижити під час полону. Його надія була спроможною дивитися правді в обличчя, якою б жорстокою ця правда не була» – розповів у телепередачі Валентин Синій.

У книзі Дж. Коллінза «Від хорошого до великого» Джим Стокдейл розповідає, що у в’єтнамському полоні не змогли вижити оптимісти. У них теж була надія, але ця надія не мала під собою ніякого підґрунтя. Оптимісти говорили, що їх звільнять до Різдва. Але свято проходило, а вони так і залишалися у полоні. Далі вони говорили, що звільнення настане до Великодня. Але і це свято проходило, але звільнення не наставало. Тоді оптимісти говорили, що звільнення настане до Дня подяки. Але і це свято минало, а очікуваного звільнення не було. Надія без підґрунтя приводила їх до зламу, тому оптимісти не витримували та вмирали.

Детальніше про «Парадокс Стокдейла» дивіться на YouTube-каналі «Мир Вам!» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=loqmEVUFZHY